A ako AMÁLKA R ako ROZPRÁVKA – šlabikárová knižka

Šlabikárová knižka A ako AMÁLKA R ako ROZPRÁVKA je vzdelávacia knižka pre deti, určená vnímavým dospelým. Rodičom, učiteľom, opatrovateľom, vychovávateľom, starým rodičom. Tým,  ktorí vedome a s láskou podporujú dieťa v jeho osobnom rozvoji.

Spoločné čítanie je výbornou príležitosťou užívania si vzájomnej blízkosti, radosti , ale i spolupráce, spoznávania, pochopenia a povzbudenia.

Prečo šlabikárová knižka?

  1. Lebo veselé, nápadito ilustrované knižky s príbehom, rodinou a zvieratkami priťahujú deti odmalička.
  2. Lebo rešpektujeme v našom systéme učenia tradíciu šlabikára.
  3. Lebo deti vnímame ako múdre a krehké individuality s prirodzenou túžbou objavovať. Vrátane čítania.
  4. Lebo ponúkame inovatívnu metódu výučby čítania a slovenského jazyka.
  5. Lebo sa nám zmysluplné, tvorivé a zábavné spojenie detskej knižky a šlabikára páči.

Knižka A ako AMÁLKA R ako ROZPRÁVKA má viac ako 5P:

Podnetná
Každá stránka knižky ponúka rôzne podnety pre emocionálny a intelektový vývoj dieťaťa. Všímavý dospelý nájde i podnety pre seba.

Pútavá
Už samotný kompletný obal knižky upúta svojou nápaditosťou, tvorivosťou a premysleným konceptom.

Priateľská
Láskavosť a radosť sprevádzajú dieťa celou knižkou. Rovnako ako zvedavosť, veselý humor a dôvera v bezpečný detský svet, kde sa realita mieša s fantáziou.

Písmenková
Písmená zohrávajú v našom živote dôležitú rolu. Je dobré vedieť ich čítať, rozumieť im a vyznať sa v tom, čo nám chcú povedať.

Poctivá
Knižka tvorená srdcom. Detailne nakreslené ilustrácie korešpondujú s dôkladne premyslenými textami, rozvíjajúcimi slovnú zásobu.

Pekná
🙂

A ako Amálka R ako ROZPRÁVKA je viac ako knižka.

Je myšlienka, ktorá skutočne spája učenie so životom. Spája dospelých, ktorým záleží na generácií dnešných detí. Odvíja sa od nej naša budúcnosť. Investícia do vzdelávania nie je voľným okom viditeľná a už vôbec nie hneď. Ale jej návratnosť je neprehliadnuteľná.

Doprajme deťom radostné vzdelávanie. Dajme im šancu učiť sa tak, aby ich život bavil teraz i v dospelosti. Dajme šancu sebe, učiť sa a rásť s nimi.

Metodika knižky uplatňuje Komenského zásadu od jednoduchého k zložitejšiemu, Roggersovu slobodu učenia, zručnosti a pravidlá Vysoko efektívneho učenia.

Ukážka čítankovej dvojstrany pre písmeno Ť

Ukážka čítankovej dvojstrany pre písmeno M

Ukážka šlabikárovej strany pre písmeno M

Všetky informácie, ktoré vás ku vzdelávacej knižke zaujímajú – o autoroch, kedy a kde si ju môžete zakúpiť, o tipoch a nápadoch, ako s knižkou pracovať v domácom i v školskom vzdelávaní, o kurzoch, školeniach a veľa ďalšieho, nájdete postupne na našej stránke v kategórií A ako AMÁLKA R ako ROZPRÁVKA a na facebookovej stránke Vzdelávanie, ktoré baví.

Ak chcete byť informovaní hneď, vaše otázky píšte na adresu jana.sillerova@najvzdelavanie.sk. Radi vám odpovieme, poradíme.

Knižku si môžete objednať v našom obchode.